Nezadržitelný proud myšlenek, názorů, příběhů, ale i emocí

V úterý 6. 6. 2023 se na naší škole uskutečnilo milé, poutavé a inspirující setkání s významným, uznávaným a oceňovaným novinářem Jindřichem Šídlem, který má za sebou třicetiletou pracovní zkušenost ve světě médií, ve veřejném a společenském životě, ale také ve světě sociálních sítích.

Pan Šídlo má široký záběr témat, o kterých je schopen zasvěceně hovořit, komentuje od svých mladých let naši politickou scénu, zná spoustu významných lidí, o kterých může vyprávět nezapomenutelné historky. Má skvělou paměť, proto jeho vzpomínky jsou přesné, jeho komentáře trefné, vtipné i kritické. Nejdůležitější je pro něj hledání pravdy, vychází z ověřených faktů, je profesionál. Na jednu stranu si umí udržet svou nezávislost a odstup od politiků a jejich činů, na druhou stranu dokáže být osobní, empatický a přátelský.

Besedy se zúčastnili studenti kvarty, kvinty, sexty a 3. M.

Bylo o čem mluvit a na co se ptát. Děkujeme kolegyni Martině Švejcarové, že nám tuto besedu zprostředkovala a těšíme se na další.

Foto: Mojmír Jirků, MMT3