Vítězná Střekovská kamera

Soutěž amatérských filmů všech kategorií s mezinárodní účastí Střekovská kamera přinesla ocenění našim přihlášeným snímkům.

V letošním 56. ročníku zasedli v porotě televizní redaktorka, střihačka a režisérka Silvie Dymáková, hudební skladatel a pedagog Jan Beneš a režisér a dramaturg Petr Bělík. Porota zhlédla 83 českých i zahraničních filmů v celkové délce 11 hodin a 32 minut.
Mezi hodnocenými snímky byly maturitní práce našich studentů a upoutaly natolik, že získaly hned dvě přední pozice. V kategorii Hraný film a videoklip získal 1. místo Promítač od našeho absolventa Luboše Hradce, který v současnosti úspěšně studuje na FAMU. Ve stejné kategorii byl oceněn i snímek Matyáše Drobného s názvem The curse of two a umístil se na krásném 3. místě.
Oběma absolventům gratulujeme a přejeme úspěšné pokračování v jejich filmařské dráze.