Vyhlášení vítězů 5. ročníku OFF 2023

Unikátní projekt Střední odborné školy Multimediálních studií Poděbrady Online Filmový Festival - OFF Poděbrady 2023 se uskutečnil letos již po páté.

Mladí filmaři ze základních a středních škol bez ohledu na zaměření se utkali o hlavní ceny, které vybírala odborná porota, dále o diváckou cenu, cenu Centra FotoŠkoda a cenu starosty města Poděbrady.

V porotě letos zasedla mužská část ve složení výkonný producent a vedoucí produkce ČT Jiří Merunka a režisér, scenárista a kameraman Marek Dušák. Ženský pohled na studentskou tvorbu zaštítila režisérka, dokumentaristka a kameramanka Olga Špátová Malířová.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v pátek 2. 6. 2023 tradičně v poděbradském kině pod vedením moderátora Dalibora Gondíka. Přítomní zhlédli vybrané snímky a zúčastnili se zajímavé besedy s režisérem Markem Dušákem na téma Režijní příprava před natáčením filmu.

Porota a partneři mimo jiné ocenili i snímky našich studentů:

THE CURSE OF TWO (autorská skupina Matyáš Drobný, Vojtěch Fuksa, Dominik Chvala, Martin Červinka, Ondřej Skořepa, Vít Herman, Mojmír Jirků)  -  Cena starosty a Čestné uznání poroty

Two sides of beauty care (autor Dominik Chvala) - Čestné uznání poroty

Co se stane v Hradech, zůstane v Hradech (autor Ondřej Vasilovčík, Jaroslav Nymburský, Martin Bezouška, Kateřina Nova, Eliška Rybářová, Mojmír Jirků, Jaroslav Růžička, Vít Herman) - Čestné uznání poroty

Více na www.onlinefilmfest.cz.