Fotografický workshop s exotickou modelkou

V druhé polovině září se pod vedením fotografa a učitele fotografie na naší škole Pavla Horáka uskutečnil exteriérový workshop s modelkami pro 4. ročník multimediální tvorby.

Žáci maturitního ročníku získali možnost vyzkoušet si fotografování s exotickou modelkou Betty Panzo a atletkou, reprezentantkou Dukly Praha, Julií Hnikovou.

Přestože počasí exteriérovému workshopu příliš nepřálo, nasazení žáků, kvalita použité techniky i obětavost modelek (které dokázaly statečně téměř devět hodin pózovat při venkovní teplotě 15 stupňů) vedly k vytvoření řady kvalitních fotografií. Žáky nyní v následujících týdnech čeká příjemná povinnost vzniklé fotografie probrat a ty nejlepší pečlivě upravit k dokonalosti. Atmosféru, která na workshopu panovala, však můžete okusit již nyní, na backstagových fotografiích, vytvořených letošní maturantkou Michaelou Harlasovou.

Podobné akce dávají žákům možnost vyzkoušet si fotografickou práci v reálných podmínkách a s reálnými modelkami, což pro řadu z nich znamená novou a neocenitelnou zkušenost. Jedním z cílů výuky fotografie je zajistit v každém ročníku alespoň jednu podobnou příležitost, jak získané dovednosti v praxi využít.  Mimořádný workshop byl pro maturitní ročník náhradou za ten, který se měl původně konat v druhém pololetí třetího ročníku, ale nemohl být kvůli pandemické situaci uskutečněn.

Na workshopu byl rovněž představen nový přírůstek do školní flotily fotoaparátů, Nikon D780, který je letošní technologickou špičkou uvedenou na trh v oblasti zrcadlovek vyšší třídy. I díky jeho moderním parametrům se žákům dařilo statečně bojovat s nepříznivým počasím a vytvořit kvalitní fotografie.

Pavel Horák,
fotograf, externí pedagog