MMT4 na zkušené ve FOMEI

FOMEI je česká firma zabývající se mimo jiné výrobou zařízení a příslušenství pro zpracování a archivaci obrazu a nabízí řešení pro stavbu fotoateliérů.

Workshop připravený na míru potřebám našich studentů uvedl účastníky do problematiky svícení moderními trvalými LED světly a focení s ateliérovými záblesky s vysokou synchronizací, kde se může fotit velmi krátkými časy. To je technika vhodná pro focení velmi rychlého pohybu. Mladým fotografům stála modelem absolventka taneční konzervatoře TCP a choreografka Miss Česká republika Valerie Matějková.

Druhá část akce byla zaměřena na aktuálně nejlepší tiskové technologie ve světě fotografie: Termosublimaci a velkoformátový injektový tisk. Studenti si vyzkoušeli celý tiskový proces na vlastních fotografiích. Bonusem byla poutavá přednáška o černobílé fotografii, aktuálně dostupných materiálech a jejich použití.

Lektoři si naše studenty velmi chválili, proto doufáme, že se z workshopu stane tradice.

Jan Strnad, odborný pedagog