OFF Poděbrady 2024 vyhlásil vítěze

Online Filmový Festival, který pořádá naše škola, se letos konal již po šesté a opět se mohl pyšnit řadou kvalitních snímků nejen od studentů odborných škol, ale i od začínajících filmařů ze základních škol. Dohromady porota zhlédla 39 snímků, mezi kterými se mimo jiné nacházely také animace.
Slavnostní vyhlášení se konalo v pátek 7. 6. v poděbradském kině. Program zahájil Dalibor Gondík, který už téměř tradičně k festivalu neodmyslitelně patří.
Organizátoři pro promítání vybrali snímky, které dosáhly v bodovém hodnocení nejlepších výsledků. Následná beseda rozpoutala živou diskusi mezi soutěžícími a porotou. Zazněla zpětná vazba, tipy pro režii, střih i samotné natáčení.
Odpolední část zahájila Anna Amelie Keltnerová (studentka EKO Gymnázia a hlavní postava jednoho ze soutěžních klipů) titulní písní ze stejnojmenné bondovky Skyfall. Slavnostního předávání se kromě ředitele festivalu Mgr. Radka Stýbla zúčastnili starosta města Mgr. Roman Schulz, zástupkyně generálního partnera LOUDA Auto MUDr. Pavla Loudová a porota v obsazení Silvie Dymáková a Petr Bělík.
Oceněny byly také snímky našich studentů. Dominik Chvala z MMT3 převzal cenu od Centra FotoŠkoda za film Propletené osudy a čestné uznání poroty získal videoklip Nechte zvony znít, za kterým stojí autorská skupina ve složení Rozálie Matějčíková, Žaneta Plaskúrová, Amálie Novotná, Hana Zoufalá a Dominik Chvala z MMT3.

Celý článek a soutěžní snímky najdete na www.onlinefilmfest.cz