Pomoc může mít mnoho podob

O tom se mohli přesvědčit žáci Multimediální tvorby prostřednictvím videokamery a fotoaparátu, když natáčeli na místě, které si zaslouží opravdu velkou pozornost.

Praktické vyučování zavedlo Ondřeje Vasilovčíka a Nikolu Tužovou do Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích, který v letošním roce slaví dvacáté výročí své existence. Emotivní záběry nemocných na sklonku jejich života, obětavá a laskavá péče nejen zdravotnického personálu, ale i denní společenské aktivity budou součástí prezentačního videa, které vznikne ve spolupráci s naší školou. Hospic bude vzniklý spot využívat k osvětě o důležitosti své činnosti a k oslovení potřebných sponzorů.
Celý projekt se realizuje v rámci předmětu Navrhování a realizace pod odborným vedením kameramana Jirky Petrů, který s organizací spolupracuje.