Proč je důležitý kvalitní zvuk?

Kvalitní zvuk je nedílnou součástí každého audiovizuálního díla. Základem je vytvořit správné akustické podmínky, které nám nabízí nové nahrávací studio ve školních ateliérech na zámku. Žáci ho budou v příštím školním roce využívat například k nahrávání mluveného slova, hudby, zvukových efektů, ozvučení studentských filmů, zvukovým úpravám nahrávek apod.

Jak se stát opravdovým „mistrem zvuku“, na co si dávat pozor při režírování v nahrávacím studiu, střihu a úpravě zvuku nebo obsluze příslušného programu, přišel třetímu ročníku Multimediální tvorby prezentovat zkušený zvukař s dlouholetou praxí Jan Beneš.

Během několikahodinového workshopu měli žáci příležitost sledovat pana Beneše při konkrétní práci. Kluci ze sekundy využili situace a natočili pod odborným vedením svůj v tomto školním roce poslední díl EKOcastu.