Záložka do knihy spojuje školy, 2018

O projektu:

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlásily k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2018  9. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia s názvem Záložka do knihy spojuje školy. Téma  „Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice“.

Partnerskou školou, se kterou si naši studenti vyměnily vlastnoručně vyrobené záložky do knih, bylo Športové gymnázium Košice.

Cíl projektu:

Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Vznikl dvacetičlenný tým gymnazistů ze sekundy a tercie.

Více informací o projektu na https://www.kjm.cz/zalozka-spojuje.

REALIZACE PROJEKTU VE ŠKOLE:

Projekt byl realizován ve fázích:

8. 10. 2018 - Literární dílna - Žáci zhlédli ukázku pověstí a bajek v českém i slovenském jazyce, seznámili se s poděbradskými pověstmi a ve skupinách připravili rešerši pro výtvarnou část projektu.

11. 10. 2018 - Výtvarná dílna - Žáci výtvarně zpracovali 40 záložek, které byly zaslány partnerské škole.

Pedagogické zajištění:
Mgr. Iva Štěrbová
Mgr. Tomáš Otava

Třída:
Žáci ze sekundy a tercie

Záložky realizačního týmu EKO Gymnázia:

Záložky ze Športového gymnázium Košice:

Literární dílna:
Celkový počet obrázků v galerii: 8